Hoppa till sidans innehåll

Höstrusket 0809


 Klass A

Plats Namn Klubb Resultat Strike Spärr
1 Stefan Hellman BK Bus 551 . .
2 Tomas Fogelholm Uppl-väsby/sigtuna 545 . .
3 Tim Johansson Uppl-väsby/Sigtuna 515 . .
4 Johan Larsson Kristallen 513 . .
5 Jens Persson Kristallen 497 . .
6 Peter Svensson Uppl-väsby/Sigtuna 478 . .
7 Robert Synnerud Bk Bus 477 . .
8 Mikael Jonsson Uppl-väsby/sigtuna 474 . .
9 Lennart Bäck Uppl-väsby/sigtuna 471 . .
10 Johan Holm BK Mälaren 469 7st 15 st
11 Erik Nyström Norsborg 469 7 st 13 st
12 Robbin Savolainen BK Bus 463 . .
13 Mikael Andersson Norsborg 458 . .
14 John Strindmark Lindarna 452 . .
15 Tomas Andersson Norsborg 450 . .
16 Tommy Lindström Lindarna 443 . .
17 Mattias Lööw Uppl-väsby/Sigtuna 429 . .
18 Mats Axelsson Täby 419 9 st .
19 Magnus Hedström Kristallen 419 5 st .
20 Fredrik Nordberg Kristallen 394 . .

 Klass: B
Plats Namn Klubb Resultat Strike Spärr
1 Tommy Fagerberg Uppl-väsby/sigtuna 495 . .
2 Mikael Strandberg Bk Bus 481 . .
3 Susanne Karlsson Bk Bus 476 . .
4 Camilla Salkert Lindarna 470 . .
5 Stefan Nowakowski Norsborg 460 . .
6 Ernesto Rodriquez Bk Bus 441 . .
7 Roger Munther Bk Bus 427 . .
8 Petter Wrigstad Lindarna 424 . .
9 Lasse Olofsson Täby 421 . .
10 Hans Erik Jacobsson Lindarna 418 10 st .
11 Niklas Andersson Lindarna 418 4 st .
12 Jan Karlsson BK Mälaren 417 . .
13 Rickard Blomdal Norsborg 414 . .
14 Joakim Haraldsson Bk Bus 379 . .
15 Jouni Salmi Kristallen 377 . .
16 Bert Matsson Nova 357 . .
17 Kristina Brasch Mixarna 356 . .
18 Patric Andersson BK Mälaren 346 . .
19 Yngve Nilsson Uppl-väsby/sigtuna 278 . .

 Klass C
Plats Namn Klubb Resultat Strike Spärr
1 Anna-Karin Bäck Uppl-väsby/Sigtuna 458    
2 Håkan Bygdemark Bk Bus 412    
3 Mattias Sandell Uppl-väsby/Sigtuna 411    
4 Daniel Hägerbäck Nova 406    
5 Tomas Gabrielsson Bk Bus 402    
6 Martin Jansson Kristallen 394    
7 Ronnie Ohlsson Uppl-väsby/Sigtuna 384    
8 Patrik Nygren Bk Bus 372    
9 Åsa Jacobsson Norsborg 370 6 st  
10 Mats Bergström Kristallen 370 4 st  
11 Eija Löfgren Kristallen 370 1 st  
12 Lisa Dahl Lindarna 369    
13 Sten Stade Norsborg 368 5 st 7 st
13 Maria Andersson Uppl-väsby/Sigtuna 368 5 st 7 st
15 Anna Aring BK Mälaren 365    
16 Emma Jarheim Lindarna 359 3 st 10 st
17 Mats Nelson Mixarna 359 3 st 8 st
18 Louise Andersson Norsborg 357    
19 Christer Jansson Mixarna 356 6 st  
20 Christer Leth Lindarna 356 3 st  
21 Henry Dahlberg Norsborg 355    
22 Inga Elfman Mixarna 351    
23 Björn Peterzen Norsborg 343    
24 Sussie Englund Lindarna 337    
25 Jessica Lindkvist Kristallen 332    
26 Marcus Edvardsson Mixarna 319    
27 Camilla Lind Nova 318    
28 Stefan Westerdahl Norsborg 317    
29 Emmelie Egeberg Nova 313    
30 Edward Fabera Uppl-väsby/Sigtuna 305    
31 Lotta Elebrand Uppl-väsby/sigtuna 291    
32 Madeleine Karkman Lindarna 281    

 Klass D
Plats Namn Klubb Resultat Strike Spärr
1 Samuel Bergström Bk Bus 401 . .
2 Johan Swahn Bk Bus 400 . .
3 Johan Sandberg Bk Bus 382 . .
4 Sven-Erik Nyberg Mixarna 352 . .
5 Bengt Åkerlund Mixarna 342 . .
6 Jonny Erlandsson Bk Bus 340 . .
7 Tommy Törnblom BK Mälaren 339 . .
8 Karina Baard Kristallen 336 . .
9 Anna-Lena Haatija Nova 330 . .
10 David Tärnström Bk Bus 327 . .
11 Lisa Skårman Kristallen 320 . .
12 Gun Merlin Mixarna 317 . .
13 Erik Hasselquist Mixarna 311 . .
14 Sebastian Falk Bk Bus 310 . .
15 Petter Wahlström Mixarna 303 . .
16 Tuija Järvinen Bk Bus 300 . .
17 Lars-Göran Österberg Lindarna 290 . .
18 Benny Jägeborn Mixarna 288 . .
19 Peter Timgren Lindarna 285 . .
20 Åsa Österström Uppl-väsby/sigtuna 281 2 st 5 st
21 Fredrik Kupa BK Mälaren 281 2 st 4 st
22 Björn Ohlin Uppl-väsby/sigtuna 259 . .
23 Jessica Pavlov Norsborg 251 . .
24 Mika Toivonen Bk Bus 210 . .


 Klass: E
Plats Namn Klubb Resultat Strike Spärr
1 Toni Lahtinen Mixarna 353 8 st .
2 Daniel Petersson Nova 353 1 st .
3 Mats Karlsson Kristallen 344 . .
4 Therese Persson Kristallen 335 . .
5 Maria Hagstedt Kristallen 328 . .
6 Mattias Lindberg Nova 326 . .
7 Petra Törnblom Täby 318 . .
8 Johan Hillborg BK Bus 307 2 st .
9 Nils Georg Eriksson Nova 307 1 st .
10 Kasper Lindqvist Söderström Norsborg 303 3 st .
11 Gönul Mert Kristallen 303 1 st .
12 Susanne Dahlgren Lindarna 300 . .
13 Magnus Karlsson BK Bus 294 . .
14 Johan Solander Kristallen 293 . .
15 Emma Eriksson Kristallen 285 . .
16 Anton Ahlgren-Andersson BK Mälaren 283 . .
17 Agneta Hansson Norsborg 280 . .
18 Tina Andersson BK Bus 279 . .
19 Samuel Karlsson Kristallen 272 3 st .
20 Lena Kamrin Kristallen 272 2 st .
21 Marica Clingbjern BK Bus 253 . .
22 Lotta Rixner Mixarna 249 . .
23 Peter Modlitba Kristallen 239 2 st 5 st
24 Pia Johansson Mixarna 239 2 st 4 st
25 Rori Mäkipää-Funck Kristallen 233 . .
26 Anders Tysk Lindarna 223 . .
27 Jonny Winberg Kristallen 220 . .
28 Daniel Andre Mixarna 216 . .


 Klass: Open
Plats Namn Klubb Resultat Strike Spärr
1 Jonny Bohlin BK Bus 382 . .
2 Bosse Oden Mixarna 359 . .
3 Sofie Fagernäs Mixarna 323 . .
4 Viktor Karlsson Nova 307 . .
5 Daniel Andersson Uppl-väsby/sigtuna 302 . .
6 Anneli Andersson Kristallen 293 . .
7 Tobias Knarkegård Nova 289 . .
8 Seigo Velasquez-Portalet Norsborg 285 . .
9 Conny Gustafsson Norsborg 274 . .
10 Daniel Gustavsson Lindarna 260 . .
11 Anna Blomberg BK Bus 258 . .
12 Lena Sommargren Norsborg 250 . .
13 Martina Eriksson Kristallen 243 . .
14 Susanne Andersson Mixarna 220 . .
15 Toni Pyykönen Kristallen 154 . .
16 Stefan Batsch Lindarna 148 . .
Uppdaterad: 16 MAR 2010 17:01 Skribent: Joy Ekengren


Köp boken i din bowlinghall

 

BörjaBowla.se
 
 
 
SBHF.se
 
  
Vill du ha våra mailutskick?
Klicka här eller maila till This is a mailto link

 

 

Postadress:
Stockholms Bowlingförbund
Bowlorama, Uppköparvägen 1
120 44 Årsta

Kontakt:
Tel: 08983445
E-post: This is a mailto link