Hoppa till sidans innehåll

Resultat Kristallkulan


Klass A
1 Mikael Andersson Norsborgs AIK 594
2 Conny Nilsson Norsborgs AIK 538
3 Peter Zachrisson BK Mälaren 504
4 Jens Persson BK Kristallen 500
5 Thomas Andersson Norsborgs AIK 494
6 Tomas Fogelholm Upplands Väsby/Sigtuna 488
7 Johan Larsson BK Kristallen 484
8 Peter Svensson Upplands Väsby/Sigtuna 481
9 Tim Johansson Upplands Väsby/Sigtuna 468
10 Susanne Karlsson BK Bus 464
11 John Strindmark BK Lindarna 439
12 Tommy Lindström BK Lindarna 422
13 Stefan Hellman BK Bus 405
14 Mikael Strandberg BK Bus 370
Klass B
1 Martin Jansson BK Kristallen 529
2 Niklas Andersson BK Lindarna 488
3 Roger Munther BK Bus 478
4 Robert Synnerud BK Bus 468
Mikael Hedlund BK Kristallen 468
6 Ernesto Rodriguez BK Bus 464
7 Stefan Nowakowski Nordborgs AIK 460
Jouni Salmi BK Kristallen 460
9 Therese Backman BK Kristallen 429
10 Johan Holm BK Mälaren 425
11 Camilla Salkert BK Lindarna 417
12 Patrik Leander BK Kristallen 416
13 Sofie Hägglöf Upplands Väsby/Sigtuna 402
14 Jan Karlsson BK Mälaren 401
15 Hannes Olovsson Rindell Norsborgs AIK 400
16 Hans-Erik Jacobsson BK Lindarna 395
Magnus Hedström BK Kristallen 395
18 Berit Nordblom Norsborgs AIK 394
Richard Blomdahl Norsborgs AIK 394
20 Jimmy Hernesten BK Kristallen 390
21 Tommy Fagerberg Upplands Väsby/Sigtuna 335
Klass C
1 Eija Löfgren BK Kristallen 496
2 Claes Kårsell Täby Bowlingklubb 465
3 Emma Jarheim BK Lindarna 438
4 Robert Fylling BK Kristallen 419
5 Louise Andersson Norsborgs AIK 408
6 Per Paulsson BK Kristallen 403
7 Stefan Lundstedt BK Kristallen 401
Lisa Skårman BK Kristallen 401
9 Lisa Dahl BK Lindarna 392
10 Gönul Kucukglu BK Kristallen 390
11 Daniel Hägerbäck Torpängen/Nova 386
12 Camilla Lind Torpängen/Nova 382
13 Bert Mattsson Torpängen/Nova 379
14 Samuel Bergström BK Bus 373
15 Emmelie Egeberg Torpängen/Nova 367
16 Maria Hagstedt BK Kristallen 364
17 Patrik Nygren BK Bus 363
18 Mats Karlsson BK Kristallen 358
19 Henry Dahlberg Norsborgs AIK 357
20 Jonny Hågensen Norsborgs AIK 345
Sten Stade Norsborgs AIK 345
22 Jonny Erlandsson BK Bus 343
Jessica Lindqvist BK Kristallen 343
24 Patric Andersson BK Mälaren 341
25 Anna-Lena Hataja Torpängen/Nova 331
Åsa Jacobsson Norsborgs AIK 331
27 Bernabé Orellana BK Lindarna 325
28 Richard Andersson BK Kristallen 308
Jan Rundgren BK Mälaren 308
30 Stefan Westerdahl Norsborgs AIK 307
31 David Tärnström BK Bus 304
32 Björn Zandén BK Kristallen 301
Lotta Elebrand Upplands Väsby/Sigtuna 301
34 Susanne Englund BK Lindarna 300
35 Anna Aring BK Mälaren 292
36 Ronny Olsson Upplands Väsby/Sigtuna 280
Klass D
1 Kasper Lindqvist Söderström Norsborgs AIK 342
2 Lars-Göran Österberg BK Lindarna 337
3 Tuija Järvinen BK Bus 332
Jane Qvarnström BK Kristallen 332
5 Johan Solander BK Kristallen 324
6 Samuel Karlsson BK Kristallen 323
7 Johan Sandberg BK Bus 321
Viktor Karlsson Torpängen/Nova 321
9 Mats Bergström BK Kristallen 318
10 Johan Hillborg BK Bus 316
11 Fredrik Krupa BK Mälaren 312
12 Mathias Lindberg Torpängen/Nova 302
13 Karina Baard BK Kristallen 295
14 Magnus Karlsson BK Bus 294
15 Sebastian Falk BK Bus 291
16 Tommy Törnblom BK Mälaren 283
17 Björn Ohlin Upplands Väsby/Sigtuna 274
18 Therese Persson BK Kristallen 269
19 Peter Timgren BK Lindarna 265
20 Åsa Österström Upplands Väsby/Sigtuna 261
21 Lena Sommargren Norsborgs AIK 244
22 Tina Andersson BK Bus 243
23 Daniel Pettersson Torpängen/Nova 237
Klass E
1 Viktor Thelin BK Kristallen 323
2 Susanne Dahlgren BK Lindarna 301
3 Mika Toivonen BK Bus 299
4 Ann-Sofie Bohman BK Kristallen 280
5 Daniel Gustafsson BK Lindarna 276
6 Emma Valkeapää-Eriksson BK Kristallen 270
7 Rori Mäkipää-Funck BK Kristallen 262
8 Conny Gustafsson Norsborgs AIK 260
9 Jessica Pavlov Norsborgs AIK 240
10 Anders Tysk BK Lindarna 234
11 Johan Beck-Friis BK Lindarna 216
12 Jonny Winberg BK Kristallen 212
13 Anton Ahlgren Andersson BK Mälaren 210
Klass Open
1 Anders Åslund BK Kristallen 323
2 Micke Thurfors BK Lindarna 300
3 Fredrik Jansson BK Kristallen 296
4 Toomas Tarkpea BK Lindarna 280
5 Anneli Andersson BK Kristallen 278
6 Daniel Andersson Upplands Väsby/Sigtuna 238
7 Thomas Fredholm BK Kristallen 227
8 Simon Mothander BK Lindarna 226
9 Camilla Nilsson BK Lindarna 215
10 Erik Zetterman BK Kristallen 210
Uppdaterad: 04 AUG 2010 20:51


Köp boken i din bowlinghall

 

BörjaBowla.se
 
 
 
SBHF.se
 
  
Vill du ha våra mailutskick?
Klicka här eller maila till This is a mailto link

 

 

Postadress:
Stockholms Bowlingförbund
Bowlorama, Uppköparvägen 1
120 44 Årsta

Kontakt:
Tel: 08983445
E-post: This is a mailto link