Hoppa till sidans innehåll

Resultat Vårvinden


Vårvinden den 28 mars 2009

klubb klass resultat
1 Jens Persson Kristallen A 544
2 Erik Nyström  NAIK A 543
3 Stefan Hellman BUS A 494
4 Conny Nilsson  NAIK A 486
5 Tommy Lindström  Lindarna A 473
6 Mikael Andersson  NAIK A 473
7 Thomas Andersson  NAIK A 468
8 Tim Johansson  Upp Väsby  A 458
9 Lennart Bäck  Upp Väsby  A 452
10 Mathias Lööw Upp Väsby  A 432
11 Susanne Karlsson BUS A 430
12 John Strindmark Lindarna A 425
13 Johan Larsson Kristallen A 409
14 Peter Svensson  Upp Väsby A 407
15 Mikael Strandberg BUS A 405
16 Mikael Hedlund Kristallen A 378
17 Camilla Salkert Lindarna A 376
18 Johan Holm  Mälaren A 366
19 Peter Zachrisson  Mälaren A 329
20 Sofie Hägglöf Upp Väsby  A 314
         
1 Robert Synnerud BUS B 462
2 Martin Jansson Kristallen B 450
3 Jimmy Hernesten Kristallen B 433
4 Ernesto Rodriguez BUS B 433
5 Therese Backman Kristallen B 431
6 Hans Erik Jacobson  Lindarna B 411
7 Tomas Gabrielsson BUS B 404
8 Niklas Andersson  Lindarna B 404
9 Stefan Nowakoski  NAIK B 401
10 Joakim Haraldsson BUS B 401
11 Lasse Olofsson  Täby B 398
12 Rickard Blomdahl  NAIK B 393
13 Christer Jansson  Mixarna B 371
14 Hannes Olovsson Rindell NAIK B 369
15 Louise Andersson  NAIK B 369
16 Jan Karlsson  Mälaren B 367
17 MagnusHedström Kristallen B 365
18 Tommy Fagerberg Upp Väsby  B 363
19 Patric Andersson  Mälaren B 354
20 Roger Munther BUS B 349
21 Samuel Bergström BUS B 341
22 Patrik Leander Kristallen B 337
23  Ida Weinstock Mixarna B 336
24 Daniel Hägerbäck  Torpängen B 332
25 Bert Mattson  Torpängen B 329
26 Johan Swahn BUS B 324
27 Johnny Lundin  Mixarna  B 323
28 Eija Löfgren Kristallen B 289
         
1 Jan Rundgren  Mälaren C 421
2 Gönül Kucukglu-Mert Kristallen C 403
3 Berit Nordblom  NAIK C 389
4 Maria Hagstedt Kristallen C 383
5 Chi Ng NAIK C 381
6 Patrik Nygren BUS C 380
7 Emma Jarheim Lindarna C 380
8 Emmelie Egeberg Torpängen C 377
9 Susanne Englund Lindarna C 376
10 Bernabé Orellana Lindarna C 363
11 Anna-Leena Haataja Torpängen C 361
12 Richard Andersson  Kristallen C 358
13 Claes Kårsell Täby C 357
14 Sven-Erik Nyberg Mixarna  C 355
15 Camilla Lind Torpängen C 351
16 Stefan Lundstedt Kristallen C 350
17 Ronnie Ohlsson  Upp Väsby C 345
18 Mats Karlsson Kristallen C 343
19 Stefan Westerdahl NAIK C 337
20 Sten Stade NAIK C 335
21 Åsa Jacobsson  NAIK C 329
22 Lisa Skårman Kristallen C 328
23 Lotta Elebrand Upp Väsby  C 328
24 Henry Dahlberg NAIK C 326
25 Lisa Dahl Lindarna C 321
26 Christer Leth Lindarna C 300
27 Jonny Erlandsson BUS C 297
28 David Tärnström BUS C 296
29 Anna Aring  Mälaren C 293
30 Johan Sandberg BUS C 253
         
1 Catarina Carlsson  Täby D 340
2 Kasper Söderström  NAIK D 327
3 Karina Baard Kristallen D 323
4 Johan Solander  Kristallen D 319
5 Jonny Hågensen  NAIK D 317
6 Benny Jägborn  Mixarna D 312
7 Sarah Lundin  Mixarna  D 295
8 Mats Bergström Kristallen D 295
9 Peter Timgren  Lindarna D 291
10 Magnus Karlsson BUS D 290
11 Tommy Törnblom  Mälaren D 286
12 Daniel Pettersson  Torpängen D 286
13 Åsa Österström  Upp Väsby D 281
14 Björn Peterzén  NAIK D 272
15 Lena Sommargren  NAIK D 265
16 Sebastian Falk BUS D 259
17 Tina Andersson BUS D 258
18 Agneta Hansson  NAIK D 255
19 Samuel Karlsson  Kristallen D 249
20 Susanne Dahlgren  Lindarna D 249
21 Lars-Göran Österberg Lindarna D 246
         
1 Tobias Knaerkegaard  Torpängen E 328
2 Mathias Lindberg Torpängen E 322
3 Johan Beck-Friis Lindarna E 307
4 Björn Ohlin  Upp Väsby E 294
5 Yngve Nilsson  Upp Väsby  E 280
6 Lena Kamrin Kristallen E 274
7 Marika Clingbjer BUS E 269
8 Daniel Gustafsson  Lindarna E 265
9 Rori Makipää-Funck Kristallen E 258
10 Viktor Thelin  Kristallen E 258
11 Conny Gustafsson  NAIK E 253
12 Nils Georg Eriksson  Torpängen E 249
13 Lotta Rexner Mixarna E 238
14 Emma Valkeapää-Eriksson  Kristallen E 222
15 Mika Toivonen BUS E 205
16 Anton Ahlgren Andersson  Mälaren E 188
17 Jonny Winberg Kristallen E 160
         
1 Anders Åslund Kristallen open 395
2 Sebastian Helsing  Upp Väsby Open 342
3 Daniel Andersson  Upp Väsby Open 328
4 Micke Thurfors Lindarna Open 309
5 Peter Tihult Lindarna Open 266
6 Erik Zetterström Kristallen open 256
7 Linnéa Björkkvist NAIK open 250
8 Jane Qvarnström  Kristallen open 249
9 Camilla Nilsson  Lindarna Open 245
10 Rosita Norup  Lindarna  open  193
Uppdaterad: 04 AUG 2010 20:45


Köp boken i din bowlinghall

 

BörjaBowla.se
 
 
 
SBHF.se
 
  
Vill du ha våra mailutskick?
Klicka här eller maila till This is a mailto link

 

 

Postadress:
Stockholms Bowlingförbund
Bowlorama, Uppköparvägen 1
120 44 Årsta

Kontakt:
Tel: 08983445
E-post: This is a mailto link