Hoppa till sidans innehåll

Distriktsmästare 2009/2010


Herrar A Allan Sennevall Hammarby IF
Herrar B David Gustafsson Älta IF
Damer A Lina Elfström SoIK Hellas
Damer B Christel Kindblom SoIK Hellas
Oldboys Kjell Isaksson Sundbybergs IK
Oldgirls Anne-Christine Lindgren Hammarby IF
Veteran Torbjörn Östling Sollentuna BwK
3-m Herrar Gert Sundin, Ian Robinson, Mats Weywadt & Pål Stål AIK
3-m Herrar B Felix Cederlund, Jonas Gimhag & Patrik Hillerborg Hammarby IF
3-m Damer Ellinor Heneskär, Eva Tholf, Ingegerd Lind & Katrin Fahlström Sundbybergs IK
3-m Damer B Emma Löfström, Eva Sandgren & Kerstin Danielsson AIK
Mix Ann-Ki Larsson Carlsson & Mikael Sandberg Hammarby IF
AIK
Mix B Anna Andersson & Christer Ryllander B-K Eva
Högdalens BK


Junior-DM

Ungdom pojkar Magnus Johnsson Jr Sundbybergs IK
Ungdom flickor Malin Brodin SoIK Hellas
Junior pojkar Patrik Hillborg Hammarby IF
Junior flickor Nathalie Asklund SoIK Hellas
3-m Pojkar Dan Sidarp, Dennis Andersson, Jesper Gref & Mikail Andersson BK Raa
3-m Flickor Emelie Eklind, Felicia Berg & Jennifer Byström BK Trippel XXX
Mix J Emma Wänéus & Patrik Hillborg Hammarby IF


HKP-DM
Herrar A Tim Johansson Uppl.Väsby/Sigtuna
Herrar B Robert Synnerud BK Bus
Herrar C Johan Swahn BK Bus
Herrar D Daniel Andersson Uppl.Väsby/Sigtuna
Rännklass Erik Nyström Norsborgs AIK
Damer A Camilla Salkert Lindarna
Damer B Åsa Jacobsson Norsborgs AIK
Damer C Rosita Nordrup Lindarna
Damer D - -
2-m DA/B Anna-Lisa Planholm
Annette Danielsson
Solhöjdens IF 
2-m DC/D Camilla Nilsson
Rosita Nordrup
Lindarna 
2-m HA/B Erik Nyström
Conny Nilsson
Norsborgs AIK 
2-m HC/D Viktor Thelin
Samuel Karlsson
Kristallen 
Mix Camilla Salkert & Tommy Lindström Lindarna

 

Uppdaterad: 20 DEC 2011 13:21 Skribent: Joy Ekengren


Köp boken i din bowlinghall

 

BörjaBowla.se
 
 
 
SBHF.se
 
  
Vill du ha våra mailutskick?
Klicka här eller maila till This is a mailto link

 

 

Postadress:
Stockholms Bowlingförbund
Bowlorama, Uppköparvägen 1
120 44 Årsta

Kontakt:
Tel: 08983445
E-post: This is a mailto link