Hoppa till sidans innehåll

Distriktsmästare 2010/2011


Herrar A Tobias Hallberg Stureby BK
Herrar B Roger Holm AIK
Damer A Caroline Jonsson B-K Eva
Damer B Lena Gref Sundbybergs IK
Oldboys Hans Palmestig Turebergs IF
Oldgirls Inger Norremo B-K Eva
Veteran Torsten Nordström BK Råsunda Bowling 
3-m Herrar  Dennis Eklund, Erik Andersin, Tommy Wendel Stureby BK 
3-m Herrar B Börje Askinger, Elis Friman, Peter Johander Djurgårdens IF
3-m Damer Helena Ericson, Josefin Hermansson, Lina Elfström Sundbybergs IK
3-m Damer B Anna Andersson, Annelie Elnerud, Annica Nymark B-K Eva
Mix Ann-Ki Larsson Carlsson, Fredrik Bäckström Hammarby IF
Mix B Ulla Sundqvist-Sävkvist, Leif Sävkvist DN-Expressen IF

 
Junior-DM

Ungdom pojkar Dennis Andersson BK Raa 
Ungdom flickor Linn Alerius Hellas BK
Junior pojkar Andreas Ekhamre Sundbybergs IK
Junior flickor Helena Ericson Sundbybergs IK
3-m Pojkar Christopher Öberg, Felix Cederlund, Jerry Mattisson SK Nova
3-m Flickor Anneli Blomqvist, Helena Ericson, Josefin Hermansson, Lina Elfström Sundbybergs IK
Mix J Helena Ericson, Jesper Lundström Sundbybergs IK, Djurgårdens IF


HKP-DM 

Herrar A Stefan Hellman BK Bus 
Herrar B Fredrik Nordberg Kristallen
Herrar C Mikael Jonsson UVS BK
Herrar D Christian Uvner BK Bus
Rännklass Erik Nyström Norborgs AIK
Damer A Emma Jarheim Lindarna
Damer B Maria Hagstedt Kristallen
Damer C Felicia Holma Kristallen
Damer D Agneta Hansson Norborgs AIK
2-m DA/B Camilla Salkert, Emma Jarheim Lindarna
2-m DC/D Jessica Pavlov, Linnéa Björkkvist Norborgs AIK
2-m HA/B Conny Nilsson, Erik Nyström Norborgs AIK
2-m HC/D Peter Timgren, Christer Leth Lindarna
Mix Susanne Karlsson, Stefan Hellman BK Bus 

 

Uppdaterad: 20 DEC 2011 13:21 Skribent: Kansliet


Köp boken i din bowlinghall

 

BörjaBowla.se
 
 
 
SBHF.se
 
  
Vill du ha våra mailutskick?
Klicka här eller maila till This is a mailto link

 

 

Postadress:
Stockholms Bowlingförbund
Bowlorama, Uppköparvägen 1
120 44 Årsta

Kontakt:
Tel: 08983445
E-post: This is a mailto link