Hoppa till sidans innehåll

Distriktsmästare 2011/2012


Herrar A Claes Wagelin Gauffin AIK
Herrar B Börje Askinger Djurgårdens IF
Damer A Katrin Fahlström Hammarby IF
Damer B Pernilla Arvidsson Sundbybergs IK 
Oldboys Bo Rosell Högdalens BK 
Oldgirls Pia Östling Sollentuna BwK 
Veteran Gerry Eriksson Djurgårdens IF
3-m Herrar Daniel Strömberg, Jimmy Bengtson,
Timmy Andreasson, Tomas Lind
Sundbybergs IK
3-m Herrar B Magnus Abrahamsson, Mats Enström,
Peter Andersson
BajenFans BF 
3-m Damer Ann-Ki Larsson-Carlsson, Katrin Fahlström,
Mia Hybertz, Susanne Olsson
Hammarby IF
3-m Damer B Annica Elfgren, Christel Kindblom,
Emma Löfström
Hellas BK 
Mix Lena Sulkanen/Christer Eklund B-K Eva/BK Amiki
Mix B Mia Hybertz/Frank Welander Hammarby IF

 
Junior-DM

Ungdom pojkar Sebastian Graveleij Sundbybergs IK
Ungdom flickor Linn Alerius Hellas BK 
Junior pojkar Dennis Andersson BK Raa
Junior flickor Fanny Lindahl AIK
3-m Pojkar Christopher Öberg, Felix Cederlund, Jerry Mattisson SK Nova 
3-m Flickor Linn Alerius, Malin Brodin, Nathalie Asklund Hellas BK 
Mix Junior Malin Brodin/Victor Forss Hellas BK 


HKP-DM 

Herrar A Tommy Lindström BK Lindarna 
Herrar B Anders Åslund BK Kristallen
Herrar C Jonny Bohlin BK Bus 
Herrar D Johan Beck-Friis BK Lindarna 
Rännklass Mikael Andersson Norsborgs AIK
Damer A Susanne Karlsson BK Bus 
Damer B Anette Danielsson Solhöjdens IF 
Damer C Åsa Österström UVS BK
Damer D Therese Norberg BK Kristallen 
2-m DA/B Camilla Salkert, Emma Jarheim BK Lindarna
2-m DC/D Jane Qvarnström, Karina Baard BK Kristallen
2-m HA/B Tommy Lindström, John Strindmark BK Lindarna 
2-m HC/D David Tärnström, Jonny Bohlin BK Bus 
Mix Maria Andersson/Mikael Jonsson UVS BK 

 

Uppdaterad: 03 DEC 2012 11:24 Skribent: Kansliet


Köp boken i din bowlinghall

 

BörjaBowla.se
 
 
 
SBHF.se
 
  
Vill du ha våra mailutskick?
Klicka här eller maila till This is a mailto link

 

 

Postadress:
Stockholms Bowlingförbund
Bowlorama, Uppköparvägen 1
120 44 Årsta

Kontakt:
Tel: 08983445
E-post: This is a mailto link