Hoppa till sidans innehåll

Distriktsmästare 2012/2013


Herrar A Andreas Holm BK Ax
Herrar B Pasi E. Luiro AIK
Damer A Anneli Juhlin NBC Gullmarsplan BC
Damer B Vania Panes Lundmark Sundbybergs IK
Oldboys Åke Adelstrand Turebergs IF
Oldgirls Lena Thurn AIK
Veteran Hans Gabrielsson M-P
3-m Herrar Marcus Tidbeck, Max Ornered, Stefan Löfström Stureby BK
3-m Herrar B Andreas Holm, Christer Åhlin, Robin Holm BK Ax
3-m Damer Ann-Ki Larsson Carlsson, Katrin Fahlström,
Susanne Olsson
Hammarby IF
3-m Damer B Annelie Kanold, Annika Kilander, Jessica Örnberg Sundbybergs IK
Mix Open Jessica Parenmark/Claes Gauffin AIK
Mix Hcp Birgitta Fougner/Ingemar Johansson Concordia IF BK

 
Junior-DM

Ungdom pojkar David Runnhagen Turebergs IF
Ungdom flickor Maria Lindström PBC Järfälla
Junior pojkar Patrik Hillborg Hammarby IF
Junior flickor Malin Brodin AIK
3-m Pojkar Leo Greverius, Mikael Boström, Sebastian Graveleij Sundbybergs IK
3-m Flickor Johanna Granholm, Natalie Orrego, Sanna Tetri Sollentuna BwK
Mix Junior Malin Brodin/Victor Forss AIK/Hammarby IF


HKP-DM 

Herrar A Conny Nilsson Norsborgs AIK
Herrar B Anders Åslund BK Kristallen
Herrar C Nils-Georg Eriksson SK Nova
Herrar D Kristoffer Fransson BK Bus
Rännklass Mikael Andersson Norsborgs AIK
Damer A Anette Danielsson Solhöjdens IF
Damer B Louise Andersson Norsborgs AIK
Damer C Annelie Andersson BK Kristallen
Damer D Inga deltagare  
2-m DA/B Anette Danielsson, Anna-Lisa Planholm Solhöjdens IF
2-m DC/D Annelie Andersson, Brittany Stewart BK Kristallen
2-m HA/B Erik Nyström, Conny Nilsson Norsborgs AIK
2-m HC/D Mats Bergström, Victor Thelin BK Kristallen
Mix Lotta Elebrand/Alexander Johansson Upplands-Väsby/Sigtuna BK
Uppdaterad: 12 MAJ 2015 15:56 Skribent: Kansliet


Köp boken i din bowlinghall

 

BörjaBowla.se
 
 
 
SBHF.se
 
  
Vill du ha våra mailutskick?
Klicka här eller maila till This is a mailto link

 

 

Postadress:
Stockholms Bowlingförbund
Bowlorama, Uppköparvägen 1
120 44 Årsta

Kontakt:
Tel: 08983445
E-post: This is a mailto link